Zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej

Utworzono dnia 24.06.2020

Temat zajęć

Kształtowanie siły i wytrzymałości siłowej mm.posturalnych''
Część wstępna
Rozgrzewka ogólnorozwojowa w miejscu -boczne skręty tułowia,krążenia ramion w przód i w tył,krążenia ramion naprzemianstronne w przód i w tył ,pajacyki,skrętoskłony ,ćwiczenia zwiększające ruchomość kręgów szyjnych takie jak boczne skręty głowy w prawą i lewą stronę,skręty głowy w przód i w tył,ćwiczenia zwiększające ruchomość stawów skokowych tzw (krecik) i stawów kolanowych,ćwiczenia równoważne tzw jaskółka ,ćwiczenia rozciągające (np.w siadzie rozkrocznym chwytamy rękoma za czubki palców rękoma ,w leżeniu tyłem na plecach unosimy pięć razy prawą nogę w górę ,pięć razy w lewą nogę w górę (zwracamy uwagę aby noga była wyprostowana .
Część główna
Przedszkolak wykonuje ćwiczenia polegające na kształtowaniu siły i wytrzymałości mięśni posturalnych takie jak:
Ćwiczenie nr 1 dwie małe butelki z wodą lub bez wody mogą być małe piłeczki przedszkolak wykonuje tzw motylki trzymając butelki w rękach poprzez obwodzenie rękoma w bok i powrót  rąk do pozycji wyjściowej którą jest trzymanie rąk wyprostowanych tak aby butelki trzymane w rękach stykały się ze sobą.
Ćwiczenie nr 2
przedszkolak trzyma w rękach małą poduszkę wykonując z nią przysiady np.10 .(zwracamy uwagę aby ręce były wyprostowane a nogi złączone tak aby kolana nie rozchodziły się na zewnątrz a pięty przylegały do podłoża.
Ćwiczenie nr 3
przedszkolak wykonuje naskok na prawą nogę następnie naskok na nogę lewą i szybki bieg np.dokoła krzesła i powrót .
Część końcowa
W leżeniu tyłem na plecach przedszkolak wykonuje tzw rowerek licząc do 10.