Propozycja zajęć grupy młodszej 31.03.2020

Utworzono dnia 31.03.2020

Witam dzieci i rodziców grupy młodszej.

Nawiązujac do wczorajszych zajęć o ptakach, dzisiaj pobawimy się z bocianem i żabkami.

Na początek proponuję piosenkę - Zielona wiosna (słowa i muzyka Danuta i Karol Jagiełło).  Możecie ją znaleźć w serwisie YouTube, po wpisaniu tytułu.  A oto jej tekst:

1. Nad brzegiem rzeki żabki siedziały

i coś do ucha sobie szeptały.

Ref. Kum, kum, kum, kum, kum, kum, kum, kum, kum, kum,

kum, kum, kum, kum, kum, kum, kum./bis

2. Przyleciał bociek, usiadł na płocie

i do drugiego boćka klekoce.

Ref. Kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle,

kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle./bis

3. Wszystko usłyszał mały wróbelek

i przetłumaczył na ptasie trele.

Ref. Ćwir, ćwir, ćwir, ćwir, ćwir, ćwir, ćwir, ćwir, ćwir,

ćwir, ćwir, ćwir, ćwir, ćwir, ćwir, ćwir, ćwir./bis

Zabawy z piosenką:

• W czasie trwania pierwszej zwrotki- naśladujecie żabie skoki i słowa "kum, kum"
  • Przy drugiej zwrotce- naśladujecie bociana, mając przy tym rozłożone ramiona i stojąc na jednej nodze, wypowiadajcie słowa "kle, kle"
  • W czasie trwania trzeciej zwrotki naśladujecie wróbelka - biegacie na palcach, dłonie trzymacie na wysokości ramion, naśladując w ten sposób ruchy skrzydeł.

Bocian - praca plastyczna

Proponuję wykonanie bociana z papieru kolorowego i płatków kosmetcznych (w przypadku, gdy nie macie płatków kosmetycznych możecie je zastąpić wyciętymi kółeczkami z białego kartonu).  A oto co musicie zrobić:

• Na zielonym kartonie (możecie też wcześniej biały karton pomalować zieloną farbą) przyklejacie białe kółeczko, które będzie brzuszkiem bociana.
  • Z czerwonego papieru wycinacie i doklejacie Waszemu bocianowi nogi i dziób.
  • Następnie doklejacie szyję z białego paska papieru, a z mniejszego kółeczka tworzycie głowę.
  • Na końcu dodajecie bocianowi czarne skrzydło i oko.

BOCIAN GOTOWY :)

Możecie się także pobawić z rodzicami w zabawę ruchową - Bocian i żaby

na hasło:  bocian - stajemy na jednej nodze.

żaby - skaczemy.

Na świeżym powietrzu pobawcie się w szukanie ptasich gniazd (gniazdami będą wybrane przez Was i Waszych rodziców przedmioty)

Rodzice mają za zadanie ukryć gniazda, czyli wybrany przedmiot, a Wy musiecie je odnaleźć.

Polecam rodzicom zabawę rozwijającą sprawności manualne dziecka i koordynację wzrokowo - ruchową.

np. wycinanie szlaczków i zygzaków.

Na kartonie rysujemy proste kształty (fale, zygzaki, figury geomeryczne). Zadaniem dziecka jest wycięcie tego po śladach.

Wesołej zabawy

Dziękuję Wam za przesłanie zdjęć kwiatów. Po powrocie do przedszkola urządzimy wystawę plastyczną.

Marzanna Czajka ;)