Propozycja zajęć 5,6-latków

Utworzono dnia 24.06.2020

Dzień dobry

1. Drogie dzieci, na początku zastanówcie się: Jakie kolory ma lato?

1. Przygotujcie 4 przedmioty, każde w innym kolorze: zielonym, niebieskim, białym i żółtym. Tańczcie do poniższej piosenki, natomiast gdy Wasi rodzice uniosą do góry jeden z przedmiotów, wykonajcie odpowiednie ruchy:
  • zielony – podskoki obunóż w miejscu
  • niebieski – w miejscu przeskoki z nogi na nogę
  • biały – klaszczemy nad głową
  • żółty – przechodzimy do przysiadu uderzając palcami o podłogę

Link do muzyki: https://www.youtube.com/watch?v=qO-iNKvED60

1. Dziś wyruszymy na wakacje, a gdzie dowiecie się rozwiązując zagadkę.

Sosnowy, dębowy,

stary lub młody

rosną w nim grzyby,

rosną jagody.

Rozwiązaliście prawidłowo zagadkę? Tak, znaleźliśmy się w lesie. Jak myślicie, co możemy robić w lesie podczas wakacji. Opowiedzcie o tym swoim rodzicom.

1. Obejrzyjcie bajkę edukacyjną „Poradnik leśnego Savoir – Vivre”. Dowiecie się z niej, jak powinniśmy się zachowywać w lesie.

1. Podczas wakacyjnych wycieczek do lasu musicie bardzo uważać na okropne stworzenie, jakim jest kleszcz. Wiecie jak wygląda? Spójrzcie na planszę.

Kleszcze wywołują groźne choroby, dlatego też uważajcie na siebie podczas zabaw w lesie, na łące, czy po prostu w trawie. Jeśli zobaczycie jakiegoś podejrzanego owada,              jak najszybciej zrzućcie go z siebie. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ukąszenia przez kleszcza na wszelkie wypady do lasu ubierajcie długie spodnie, długie rękawy,                  wysokie buty oraz nakrycie głowy. Warto też spryskać się odstraszającym sprayem, a po powrocie z leśnego terenu należy dokładnie obejrzeć swoje ciało podczas kąpieli.

1. W lesie można spędzić wspaniale czas na biwaku. Pogoda nam niestety nie dopisuje. Spróbujcie więc stworzyć namiot w domu z koców, poduszek czy sznurków. Miło spędza się czas w takim namiocie?